Urodziłem się w Stalowej Woli w połowie ubiegłego wieku. Nie pisze

Stalowa Wola ul 1 Sierpnia
Kliknij na zdjęcie

dokładnie kiedy, bo jest to strasznie przygnębiające i okrutne......


Rok przed maturą
   Stalową Wolę wspominam z rozrzewnieniem. Było to miasto mojej „szczenięcej młodości”. Jakże barwniej i pełnej przygód. Mieszkaliśmy przy ulicy 1 Sierpnia (blok z bramą) tuż przy Domu Kultury i komendy MO. Było to miejsce bardzo ciekawe. Tutaj były organizowane wszelkiego typu wystawy plenerowe, rozwijały swoje podwoje cyrki i wesołe miasteczka a w Domu Kultury w kinie „Wrzos” leciały wspaniałe westerny. To było super miejsce dla „gnojka” w moim wieku.
   W połowie lat sześćdziesiątych (ubiegłego wieku) moi rodzice przeprowadzili się do Puław. Tutaj oboje podjęli prace w szkolnictwie zawodowym. Na początku w Puławach nie mogłem się znaleźć. Puławy dopiero się budowały od podstaw. Zamieszkaliśmy w jednym z pierwszych bloków budowanych dla potrzeb Zakładów Azotowych. Było mi na początku bardzo źle. Brak kolegów, inni ludzie, nietypowa atmosfera, całkowicie inna szkoła.
Emocjonalnie jestem również związany z miejscowością Gościeradów koło Kraśnika. Tam jeździłem zawsze do swojej babci na wakacje. To miejsce pozostanie w mojej pamięci jako miejsce beztroskich zabaw z kolegami i super smacznych potraw jakie serwowała moja babcia. Z Gościeradowa pochodzi moja mama i żona.
   W 1969 r. ukończyłem Szkołę Podstawową (już ośmioklasową) a w 1972 trzyletnią przyzakładową Zasadniczą Szkołę Zawodową na kierunku (monter układów elektrycznych i automatyki przemysłowej) a następnie trzyletnie Technikum Chemiczne na kierunku (elektromechanik urządzeń elektrycznych). W 1975 r. dostałem się do Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. W 1998 r. odszedłem na emeryturę (w stopniu majora). Poza WOSL jestem również absolwentem dwóch wyższych uczelni cywilnych.


Kliknij na zdjęcia
   W 2002 r. podjąłem pracę nauczyciela informatyki i administratora sieci w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym. Był to okres w którym szkoła przechodziła prawdziwą modernizację informatyczną.

Kliknij na zdjęcia

Szkołę podłączono do internetu i przyznano dwie pracownie komputerową. W szkole i internacie. Sam musiałem się zmagać z pierwszymi problemami sieci informatycznej i awariami nowego sprzętu (zwłaszcza serwera SBS 2003).
Równolegle z pracą w OLL przez kilka lat pracowałem w informatycznej firmie usługowej.
   W 2004 zbudowałem pierwszą stronę internetową OLL, jedynej takiej szkoły w naszym kraju. Funkcjonowała do 10.04.2014 r. (10 lat). Przez te wszystkie lata stronę odwiedziło ponad milion osób.

W 2014 r. po 12 latach pracy jako nauczyciel informatyki i administrator sieci informatycznej odszedłem ze szkoły.

Moja żona jest nauczycielką w szkole średniej. Naucza przedmiotów ścisłych. Mam dwóch synów i trójkę wnucząt. Chłopaka i dwie dziewczynki.